Tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot, hogy Rakamaz Város Önkormányzata a rakamazi köztemető üzemeltetését 2017. március 1. napjától Ladomérszki István temetkezési vállalkozó útján biztosítja.
Korábban a ravatalozó használati díját, a halott hűtés napidíját, a temetési hely megváltásának, használatának és újraváltásának díját, valamint a temető-fenntartási hozzájárulást a Rakamazi Közös Önkormányzati Hivatal házipénztárában kellett megfizetni.
2017. március 1. napjától a ravatalozó használati díját, a halott hűtés napidíját, a temetési hely megváltásának, használatának és újraváltásának díját, valamint a temető-fenntartási hozzájárulást az elhunytak hozzátartozói és a temetőben munkát végző temetkezési szolgáltatók és egyéb vállalkozók Rakamaz Város Önkormányzata részére a Ladomérszki Temetkezés-nél (4465 Rakamaz, Temető út 5., telefonszám: 06-20/546-1262) fizethetik meg.
Dr. Kóder László
jegyző
Tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot, hogy belterületen avart és kerti hulladékot csak jól kialakított tűzrakóhelyen, telken – március 15-től április 30-ig és október 1-től november 15-ig tartó időszakokban – szabad égetni úgy, hogy az az emberi egészséget és környezetet ne károsítsa, és az égetés hősugárzása kárt ne okozzon. Az égetendő kerti hulladék nem tartalmazhat más kommunális, illetve ipari eredetű hulladékot (PVC., veszélyes hulladék, stb.). A szabadban tüzet gyújtani, tüzelőberendezést használni csak úgy lehet, hogy az a környezetére tűz- vagy robbanásveszélyt ne jelentsen. A szabadban a tüzet és üzemeltetett tüzelőberendezést őrizetlenül hagyni nem szabad, s veszély esetén, vagy ha arra szükség nincs, a tüzet azonnal el kell oltani. A tüzelés, a tüzelőberendezés használatának színhelyén olyan eszközöket és felszereléseket kell készenlétbe helyezni, amelyekkel a tűz terjedése megakadályozható, illetőleg a tűz eloltható.
Aki a fent leírtakat megszegi, azzal szemben tűzvédelmi bírság szabható ki, melynek összege minimálisan 20.000.- Ft-tól 60.000.- Ft összegig terjedhet. A tűzvédelmi bírságot a tűzvédelmi hatóság szabhatja ki.
Kérem a fentiek szíves betartását.
Dr. Kóder László
jegyző
Tisztelt Ingatlantulajdonos!
A Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. kapcsolattartója tájékoztatja a lakosságot, hogy november és december hónapban a III. negyedéves hulladékszállítási díj fizetése díjbeszedő által történik, aki felkeresi az ingatlantulajdonosokat otthonukban.
Azok a lakosok, akiket nem talál otthon a beszedő, az általa hagyott értesítőn, a megjelölt helyen és időben egyenlíthetik ki számlájukat!
Díjbeszedő: Rabatin-Molnár Edina
Rakamaz, Zrínyi u. 34.
A legfontosabb tudnivalók a kéményseprésről
Ki sepri a kéményt?
A lakossági kéményseprést több megyében átvette a katasztrófavédelem. Ez nem azt jelenti, hogy tűzoltók ellenőrzik a kéményeket, a sormunkát változatlanul kéményseprő szakemberek végzik. Az újdonság csak az, hogy ahol a megyei jogú városok nem vállalták a feladatot, ott a katasztrófavédelem szervezésében valósul meg a kéményseprés.
Mikor jön a kéményseprő?
A lakossági sormunka nincs összefüggésben a fűtési időszakkal.
A kéményseprők ütemterv alapján érintik az egyes települések utcáit.
Ez gázüzemű és zárt égésterű tüzelő- és fűtőeszközök esetén
kétévente, minden egyéb fűtőberendezés esetében évente
történik meg.
Mennyibe kerül a kéményseprés?
A lakossági sormunka ingyenes. Nem csak ott, ahol a katasztrófavédelem végzi, hanem mindenhol. A kéményseprő 15 nappal a sormunka előtt a postaládába dob egy értesítőt. Ha a a megadott időpontban nem találja otthon a kéménytulajdonost, újabb időpontról hagy értesítést. Ha a sormunkát a kéményseprő a második időpontban sem tudja elvégezni, akkor a kéménytulajdonosnak 30 napon belül egyeztetnie kell egy új, közös időpontot, amikor elvégezhető a sormunka. A harmadik, közösen egyeztetett időpontban elvégzett munkáért már ki kell fizetni a kiszállási díjat (körülbelül 500 forint), de nem készpénzben, hanem csekken, vagy átutalással. Soha ne adjon készpénzt a katasztrófavédelem kéményseprőinek!
Mi tartozik bele az ingyenes sormunkába?
A sormunka magában foglalja a kémény és az összekötő elem ellenőrzését, tisztítását, a levegő-utánpótlás ellenőrzését és az ezt befolyásoló műszaki berendezések okozta hatások vizsgálatát, továbbá az égéstermék paramétereinek ellenőrzését, illetve ahol elő van írva, ott a
szén-monoxid-érzékelő működőképességének ellenőrzését is. A sormunkába nem tartozó munkákért, valamint a két sormunka között megrendelt kéményellenőrzésért fizetni kell.
Hogyan lehet a szolgáltatást megrendelni?
Van lehetőség arra, hogy valaki kéményseprést rendeljen a kötelező és ingyenes sormunkán túl is. Az ügyfélszolgálat elérhető a 1818-as telefonszámon, azon belül a 9-es, majd az 1-es menüpontot kell választani. Hétfőnként 800-2000-óráig, a többi hétköznapon pedig 800-
1400-óráig érhető el. További információkat talál a kemenysepres.katasztrofavedelem.hu weboldalon.
Kint járt a kéményseprő, de nem tisztította ki a kéményt
Előfordulhat, hogy a kémény állapota nem indokol tisztítást, olyan viszont nem történhet meg, hogy a kéményseprő semmilyen mérést nem végez a kémény ellenőrzése során. Ha valaki ilyet tapasztalna, kérjük, jelezze ezt ügyfélszolgálatunkon. Ugyancsak jelezzék, ha a kéményseprő készpénzt fogad el.
Termelők tere